top of page

У чому різниця між вівсянкою та геркулесом

У чому різниця між вівсянкою та геркулесом


У чому різниця між вівсянкою та геркулесом

Розбираємося у способах обробки зерен та часу приготування.



Що таке геркулес і вівсянка


Обидва продукти виготовляють з вівса. Вівсянка — це мінімально оброблені цілі зерна: їх очищають від твердої оболонки, шліфують, іноді обробляють паром і так отримують крупу.


У чому різниця між вівсянкою та геркулесом

З цільних зерен також виготовляють вівсяні пластівці. Для цього їх висушують, очищають від лушпиння, шліфують, пропарюють, а потім розплющують у тонкі пластинки й іноді додатково прожарюють. В основному пластівці продаються під трьома назвами — «Геркулес», «Екстра» та лепесткові. Перші є більш грубими й варяться довше.


У чому різниця між вівсянкою та геркулесом

«Екстра» — більш м’які та підходять для швидкого приготування. Вони бувають трьох видів:

- великі № 1 виготовляють із цільного зерна,

- середні № 2 та дрібні № 3 — із різаного зерна.


Лепесткові пластівці — найтонші, світлі та завдяки ретельній обробці майже не містять сторонніх домішок, таких як залишки лушпиння. Вони готуються швидше за інші види вівсянки.



Чим відрізняються вівсянка та геркулес


**Час приготування**

Це головна відмінність між продуктами. Цілісну вівсянку варять найдовше — близько 40–50 хвилин. Геркулес готується швидше — 15–20 хвилин. Пластівці «Екстра» № 1 потрібно варити 15 хвилин, а № 2 і № 3 — 3–5 хвилин. Лепесткові пластівці не потребують варіння — їх достатньо залити окропом і залишити на 2–3 хвилини.


**Смак і текстура**

Варена цільна вівсянка зберігає щільну структуру та має насичений горіхово-злаковий смак. Геркулес і пластівці м’якші й після варіння стають більш ніжними. Вони добре підходять для приготування в’язкої каші з кремовою текстурою.


**Харчова цінність**

За вмістом поживних речовин продукти мають незначні відмінності, які залежать від виробника та якості сировини. В середньому в 100 г вівсянки та пластівців міститься:

- близько 12 г білка,

- 6 г жирів,

- 60 г вуглеводів,

- енергетична цінність — близько 340 ккал.


У кашах з добавками, особливо солодких, вміст вуглеводів може бути значно вищим, тому варто звертати увагу на склад.


Чим менше зерно піддається обробці, тим більше в ньому клітковини. Так, у 100 г цільної вівсянки міститься приблизно 10 г харчових волокон, а в пластівцях «Екстра» — лише близько 3 г.



Що обрати: вівсянку чи геркулес


Найкориснішою вважається цільна крупа, оскільки вона містить максимум вітамінів і мінералів. Якщо ви стежите за харчуванням або прагнете схуднути, варто обирати саме таку вівсянку. Завдяки високому вмісту клітковини каша з цільного зерна надовго дарує відчуття ситості.


Проте її приготування займає багато часу. Якщо ж у вас немає можливості чекати, краще обрати геркулес або інші пластівці, що потребують варіння. Вони більш поживні, ніж швидкорозчинна вівсянка, яку достатньо залити окропом.


При виборі пластівців швидкого приготування варто звертати увагу на склад: краще обирати продукти без наповнювачів і доданого цукру.


Для дитячого харчування також підходять усі види вівсянки. Але найкращим вибором буде цільна крупа або геркулес, адже вони містять більше корисних речовин, ніж швидкорозчинні пластівці.



留言


Лайфхаки та рецепти

Соціальні мережі

bottom of page